Monday, January 7, 2008

An Open Letter To Jaromir Jagr


Drahoušek Jaromir,

Proslulý asi člen určitý svět , tebe ar jeden z člen určitý celek prebenda hokej herec. Tebe vŘdŘt tato a majetek ale jděte bezstarostný do tebe , ačkoliv čelit až k jiní aby snažit se až k délat jeden jméno do ona do člen určitý odborný liga. Já , na druhé straně am spravedlivý jeden ohromný fanda of " člen určitý Nový York Hajný " a jeden část - čas hokej blogger krmení má slyšení s jasnozření až k člen určitý četa. Stranout dle člen určitý fyzický příroda of náš dva dotyčný držení , JÁ am skutečně bytost více čestný až k má fans než tebe ar až k tvůj. Ačkoliv notáblové hlavní předmět obchodu of náš četa tebe potřebovat až k být více čestný s tvůj četa kamarád a autokar aby překonat tezaury moderní porážka.

Možná ono is ačkoliv snadné jako facka tato. Struska branka a pomáhat do člen určitý NHL ale jděte s blaho chemie a tvrdý práce a naslouchání poslech až k jeden blaho autokar. JÁ am nejistý tebe souhlasit s Tom Renney do jeho metody a snad to jest having neurč. člen dojem dále tvůj honba. Jakýkoliv člen určitý bedna , tebe musit být zklamat do ty sám ačkoliv those asi tebe ar. Ačkoliv neurč. člen kůň nebo člověk nemající naději na vítězství v závodech hledět do , Dovedu ale doporučit aby tebe opravdu mít na mušce jádro člen určitý C " tebe protahovat se tvůj pletený kabátek a dát spropitné aby tvůj četa is opírat se dále tebe až k hlavní část programu. Tato is člen určitý nejčetnější důležitý majetek. Být člen určitý hlavní předmět obchodu. -li člen určitý fans do téže míry mne pocínovat vidět ne vůdcovství , někdy ono is horší jádro člen určitý úschovna.

Druh of do téže míry aby Nový York Město šváb. -li tebe vidět jeden , někdy tam musit být 10 dozadu člen určitý stěna? My potřebovat tebe Zoubkuje více než jakkoli.

Být příjemný , být příjemný , být příjemný.

Upřímně ,

Člen určitý Chmurný Hajný
(The Dark Ranger)

11 comments:

 1. 1) Zarmoucený , aby ne jaromir nejspíše nebude číst či líbit se jaký napsáný zde.

  ReplyDelete
 2. You are correct, faux...as he will probably not even qualify for his option with The Rangers.

  Well, at the very least, you know we can count on one thing as a Rangers fan.

  Hokej is člen určitý celek hra , jestliže ne tebe ar bez citu.

  lol. ;)

  ReplyDelete
 3. what the f**k are both of you talking about? my god, you speak czech? you bloggers are getting way too serious.
  give me a little english translation..

  ReplyDelete
 4. Hey dj, don't lump all of us bloggers in together, I can barely speak english and these guys are talking in Czech?!?!?

  ReplyDelete
 5. The letter is nice, but you should type next time--the writing was so terrible I couldn't understand a word of it!
  HA!

  ReplyDelete
 6. That's telling him kid. Show him no mercy. The apologists must be crying in their schnops right now.

  ReplyDelete
 7. Hey guys,

  I know this is off-topic, but Brian Leetch will be on MSG's Hockey Night Live! tonight to answer fan-submitted questions. So if anyone wants to pick Leetch's brain, feel free to post here: http://gameon.msg.com/2008/01/hockey-night--2.html

  ReplyDelete
 8. Brian Leetch speaks CZECH?????!!! This is crazy stuff. ;)

  ReplyDelete
 9. Faux's translation as best as I can - and referring to last night's loss to Tampa Bay, the second worst team in the NHL:

  "That was some crazy shit."

  Am I right faux?

  ReplyDelete

This site/blog is not affiliated with the New York Rangers or The National Hockey League in any manner whatsoever. Some photos on this site are used w/out permission but are hosted on the blogger server, therefore not interfering with the profit or bandwidth of the original owner. If you are the owner of a specific image that we have used in our blog , please email me at amv613@hotmail.com to have it removed - we will gladly remove it immediately.

If you have a hockey blog/website and would like to place a link on our site, please contact me & we can do a link exchange (the best way to get more traffic to our blogs).

Any offer of 'tickets at cost' is exactly that -- I have season tickets and will sell them for what I paid --- so no mark-ups.

The Dark Ranger is a not-for-profit site, not officially, but we derive no income at all from anything on this site; in fact, DARK at his own expense enjoys the freedom of having no sponsors and speaking his f*cking mind.